Vores lærere

Det er vigtigt for os, at vores lærere er fagligt opdateret og underviser i deres linjefag

 

Lærere

 
Anne Tinning

Støttelærer

Anders Christopher Nielsen

Musik og matematik

Anita Klar

Dansk, fransk & håndarbejde

Anna Nellemann

Dansk, fransk, kristendom, svømning og idræt

Birgitte Erenskjold Fog

Matematik, biologi, fysik, geografi og innovation

Carina Thaysen

Dansk og matematik

Charlotte Sattrup

Dansk, matematik og tysk

Christina Horn Nexø

Matematik, engelsk, fysik og samfundsfag 

Dan Wassmann

Matematik, samfundsfag og idræt

Frank Madsen

Dansk, idræt, historie og samfundsfag

Henriette Bohn Vrang

Dansk, idræt, billedekunst og kristendom

Henriette Winther

Dansk, engelsk og kristendom

John Ingerslev

Dansk, drama, historie, kristendom og geografi

Julie Maria Kromann

Dansk og tysk

Karen Dam

Dansk, matematik, kor

Kia Skade-Nielsen

Biologi, geografi og samfundsfag

Katrine Hamann Lauritsen

0. klasseleder

Kristina Beck Elkjær

Matematik og N/T

Louise Leiderdorff

Dansk og kristendom

Malene Bro Jensen

Biologi, geografi og samfundsfag

Line Lytje Christensen

Matematik og fysik/kemi

Maria Ranum Isaksen

Dansk, musik, historie og billedkunst

Mette Ith

Dansk, tysk og idræt

Mette Petersen

Dansk, historie, kristendom og idræt

Mona Qvist

Dansk og engelsk

Morten Nyrop-Ellingsøe

Matematik, natur/teknik  og idræt

Puk Lindblad

0. klasseleder

Sophie Christensen

Billedkunst, historie og støttelærer

Tine Jakobsen

Dansk, matematik, engelsk og kristendom

Tine Mitchell

Dansk, engelsk, musik , drama og kristendom

SFO

 
Mikkel Jensen

SFO-leder

Charlotte B. Berggreen

Souschef SFO

Frederik Christensen

Pædagogmedhjælper

Lars Bangsgaard

Pædagogmedhjælper

Linda Blinkes

Pædagog

Louisa Hjorth

Pædagog

Laura Louise Berggreen

Pædagogmedhjælper

Mathias Olsen

Pædagogmedhjælper

Michael Larsen

Pædagog

Nadia Hansen

Pædagogmedhjælper

Ulrik Ruge

Pædagog

Køkken

 
Camilla Lemche

Kok og leder

Camilla K. Bertelsen

Køkkenassistent

Dorthe Elisabeth Baarup Goldbæk

Køkkenassistent

Elmas Nakib

Køkkenmedhjælper

Nada Abdullah Ali

Køkkenmedhjælper

Marit Kristoffersen

Køkkenassistent

Teknisk service

Jan Elmose Normann

Pedel

Finn Købke

Pedelmedhjælper